,

Vybrať si to správne auto pre vašu rodinu? S Opelom to nie je problém

Vybrať si to správne auto pre vašu rodinu nemusí byť veľký problém. Rodinné auto by malo spĺňať viacero špecifických kritérií. Musí byť ekonomické, no zároveň priestranné, bezpečné a vybavené prakticky. Pokiaľ hľadáte to najlepšie vozidlo, ktoré bude spĺňať všetky vaše požiadavky, pri výbere by ste sa mali zamerať na niekoľko dôležitých parametrov. Čo si hlavne musíte všímať sú bezpečnostné prvky, vďaka adaptívnemu tempomatu, systému automatického núdzového brzdenia v meste, asistentovi na udržanie v jazdnom pruhu alebo upozorneniu na vozidlá v mŕtvom uhle, dokážete jazdiť bezpečnejšie a podstatne znížite riziko nehody. Predsa bezpečnosť je na prvom mieste pokiaľ sa jedná o vašu rodinu.

Opel Crossland, crossroad s čistým a praktickým interiérom

opel crossland 2022

Vynovené SUV Opel Crossland základnej úrovne je praktické, cenovo dostupné auto s kompletnou výbavou. Dizajnérsky tím Opel odstránil veľkú časť čierneho plastového obloženia, ktoré dominovalo poslednej verzii auta. Opel Crossland je priestranné, menšie rodinné auto, ktoré nezíska žiadnu medailu za vynikajúce jazdné vlastnosti, avšak má dobré skóre v cene a výbave. V porovnaní s jeho hlavnými rivalmi Ford Puma, Škoda Kamiq a Renault Captur. Je to päťmiestne auto s väčším kufrom a množstvom odkladacieho priestoru rozmiestneného po kabíne. Auto má predné a zadné LED svetlá, je bezpečné a spoľahlivé, dá sa s ním pohodlne a obratne jazdiť. 

Jeho ostré hrany a kompaktnosť zvonka zaujme už pri prvom pohľade. Crossland je prvým vozidlom rady Opel, ktoré prijalo nezameniteľný nový podpis značky Vizor na prednej strane. Novo preštylizovaný Opel Crossland získava dodatočnú komfortnú a technologickú výbavu, vyznačuje sa taktiež vylepšeným podvozkom. Po skúsenostiach jazdy v elektrických a automatických verziách benzínových a naftových áut, môže byť pre niekoho príjemná zmena sadnúť si za volant auta s manuálnou prevodovkou a ručnou brzdou. A hoci ide o skutočne moderné auto, má aj vintage nádych, keďže má poriadne rezervné koleso.

Opel Grandland pre pohodlnú jazdu

Toto auto ponúka pohodlnú a vyrovnanú jazdu s množstvom priestoru. Nedávne revízie znamenajú, že Opel Grandland má teraz štýlovejší vzhľad, vylepšené palubné technológie a plug-in hybridný pohon, ktoré sprevádzajú jeho nové meno. Nie je to však najcharakteristickejší crossover, hoci tí, ktorí hľadajú niečo rozumné a dobre stavané, by si ho určite mali pridať do svojho zoznamu. Je to jedno z lacnejších benzínových áut základnej úrovne, je to stávka na schopné a dobre zaoblené rodinné SUV. Auto je nabité bezpečnostnými funkciami, ako je autonómna núdzová brzda, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením jazdného pruhu, monitorovanie mŕtveho uhla, automatický parkovací asistent, tempomat, 360-stupňová cúvacia kamera, AFL so zákrutovým svetlom a asistentom diaľkových svetiel, 6 airbagov a mnoho ďalšieho. Auto má aj komfortné prvky, ako sú ventilované sedadlá (klimatizácia a vyhrievanie), sedadlá AGR s elektrickou pamäťou vodiča, nastavenie bedrovej opierky v 16 smeroch, vyhrievaný volant, zadné vetracie otvory, priestranný kufor s elektricky ovládanými dverami batožinového priestoru. A to zďaleka nie je všetko.

 

Opel Astra zaujme každého 

Nový Opel Astra je malé auto vyrábané v Nemecku s výrazným vzhľadom a jasne vylešteným interiérom. Nový Opel Astra vo svojej šiestej generácii ponúka iný stupeň luxusu, ktorý konkuruje ostatným vozidlám vo svojej triede.

opel astra 2022Opel Astra 2021 má športový, moderný a atraktívny exteriér, keďže má v strede prednú ventilačnú mriežku známej značky Opel, okrem moderného nárazníka, po bokoch ktorého nájdeme LED hmlovky a svetelné pruhy na bočných ohyboch. Po bokoch má auto 16-palcové kolesá. Zadná časť obsahuje LED zadné svetlá, ale aj zadný spojler, chrómové lišty a čiastočne lakovaný nárazník. Interiér modelu Opel Astra 2021 obsahuje kožené sedadlá, kožou potiahnutý športový volant s multifunkčnými tlačidlami, možnosti ambientného osvetlenia, ktoré vám umožňuje nastaviť stupeň osvetlenia, dažďový senzor, automatické ovládanie stieračov, tmavé zadné sklo a dvojzónový systém klimatizácie.

Auto sa vyznačuje luxusnou a pohodlnou kabínou. Jeho súčasťou je posuvná a skladacia panoramatická sklenená strecha, ako aj sklápacie zadné sedadlá a osvetlené prahy. Opel Astra 2021 má viacero technológií a zábavných systémov, vrátane 7-palcovej centrálnej dotykovej obrazovky, ktorá podporuje Apple CarPlay a Android Auto, okrem Bluetooth a Wi-Fi systému. Auto má dynamický systém riadenia, možnosť voľby medzi jazdnými režimami, obrazovka na analýzu údajov o jazde, ako aj svetelný senzor a dažďový senzor. Ostáva vám už len si vybrať to najlepšie pre vás a vašich blízkych.