,

Viete čo všetko má mať rodinné auto?

nový opel grandland

Čo všetko by malo mať rodinné auto? Musí mať nutne viac ako 5 metrov s obrovským kufrom a siedmimi sedačkami? Má mať množstvo priehradok, vyberateľné sedačky? Alebo by ste sa mali orientovať viac na spoľahlivosť, bezpečnosť a nenáročnosť prevádzky? Zhrnieme si tie najpodstatnejšie kritériá vozidla pre rodinu a nemusí mať nutne veľkosť dodávky.                                                                                                                                    

Typy rodinných vozidiel.

Za rodinné vozidlo môžeme považovať auto akejkoľvek kategórie. Záleží to len od toho, kto si čo pod pojmom rodinné vozidlo predstavuje. Niekomu vyhovuje ako dostatočne veľké rodinné vozidlo napríklad nový Opel Astra a niekto si pod pojmom rodinné auto predstavuje  MPV alebo SUV.

Na veľkosti nezáleží

Určite nie, pretože každý vníma rodinné auto inak. Ale autu by nemala chýbať všestrannosť a štýl. To je to čím disponuje Opel Crossland. Praktické SUV, ktoré ponúka hlavne flexibilitu pre každodenné používanie naviac s nádherným dizajnom. Ideálne rodinné vozidlo.

Na bezpečnosti záleží

V dnešnej dobe ponúka každý výrobca dostatočný štandard v pasívnej a aktívnej bezpečnosti ale iba špičkový výrobcovia ponúkajú niečo naviac. SUV novej generácie Opel Grandland ponúka oproti konkurencii dômyselné inovatívne funkcie ako je nočné videnie, či revolučné pixelové svetlomety Intelli – Lux LED.  

Hospodárnosť a ekonomika je nutnosť

Nízke prevádzkové náklady a inovatívne technológie to je výsada ktorú vám ponúka nový Opel Astra so štýlovým vzhľadom, ktorý si v žiadnom prípade nepomýlite s iným vozidlom. Výborné servisné podmienky a záruka je veľmi zásadný ukazovateľ pri výbere vozidla, ktorý si vždy pri kúpe porovnajte s inými výrobcami. A moderné, hospodárne vznetové alebo zážihové motory sú pre lídrov samozrejmosťou.

Komfort musí byť

Prvotriedny komfort prispieva veľkou mierou k bezpečnosti jazdy a k pohode cestovania. Od rodinného auta sa očakáva hlavne dostatočný počet odkladacích priestorov, zásuviek a chytrých riešení. Klimatizácia je hádam už štandardnou výbavou a neslúži len na ochladenie interiéru v lete ale aj na ohrievanie interiéru v zime, kde účinne pôsobí proti roseniu skiel. V dnešnej dobe je na výber skutočne veľa prvkov výbavy ktoré spríjemnia cestovanie. Od navigácie, vyhrievaných ergonomických sedadiel až po multimédiá a konektivitu.

Dovolenku a výlet potrebuje každý.

Rodinné vozidlá niekoľko krát do roka musia zastúpiť aj dodávky. Pobaliť sa na dovolenku alebo na výlet nie je len tak a takú podložku do batožinového priestoru považujeme za základ praktického vybavenia rodinného auta. V poslednej dobe je cyklistika obľúbeným rekreačným športom na Slovensku a preto taký nosič na bicykle príde vhod. Či ho umiestnite na strechu záleží iba na vás, pretože praktické doplnky si môžete kombinovať podľa toho kam práve cestujete. Takže radšej strešný box a príves? No to už naozaj necháme na vás.