SUV a crossovery verzus malé mestské autá: ktoré sú pre koho?

opel crossland x

Hľadáte skutočne obratné a spoľahlivé vozidlo, ktoré obstojí aj v asfaltovej džungli väčšieho mesta? Ktorý automobil bude ten pravý? Opel Crossland či Opel Grandland? Prípadne niečo menšie?

Čo by mal spĺňať ideálny mestský automobil?

V prvom rade by ste si mali zaobstarať také vozidlo, aby ste sa v ňom cítili príjemne a sebaisto. Nie je nič horšie ako vodič v aute, na ktoré vôbec nie je zvyknutý a ťažko sa mu v ňom šoféruje, o parkovaní ani nehovoriac. 

Potom je potrebné vziať do úvahy nasledovné faktory:

  • ako často jazdíte
  • aká veľká býva premávka
  • aké veľké je vaše mesto
  • s čím sa na cestách stretávate najčastejšie
  • stav ciest vo vašom meste
  • aký veľký vnútorný priestor potrebujete
  • kam primárne jazdíte (do práce, školy, obchodov, za biznisom…) 

opel crossland X

SUV modely

Prím v súčasnosti hrajú najmä SUV modely. Tieto športovo-úžitkové automobily s vysokou stavbou karosérie a vyšším podvozkom vám poskytnú komfort bez ohľadu na to, v akom stave je cesta. 

Už viac nebudete nadávať na obrubníky či rozbité vozovky. Manévrovanie vám uľahčia parkovacie senzory a kamery – nielen cúvacie, ale aj s pohľadom z vtáčej perspektívy. Upozornia na približujúce sa vozidlo, aby ste mu nevošli do cesty.

Skvelým tipom je napríklad Opel Grandland, nabitý špičkovými technológiami. Môže sa tiež pochváliť vyššou hospodárnosťou a prevratnými pixelovými svetlami.

opel astra

Malé mestské autá

Napriek tomu je stále veľká skupina ľudí, ktorí uprednostnia v mestskej premávke skôr malé a obratné vozidlo s ekonomickými výhodami. Prináša flexibilitu a často až neskutočne priestranný interiér. Je častou voľbou najmä u žien. Navyše, v niektorých situáciách sa môže veľmi hodiť, keď sa s takýmto autom dokážete preštrikovať” takmer kamkoľvek. 

Spomeňme napríklad elegantný Opel Corsa s prvotriednymi technológiami alebo športovejší Opel Astra.

Jednou z najväčších výhod pri malých mestských autách sú ešte stále ich pomerne nízke ceny. Takže dovoliť si ich môže takmer každý.

Kompromis?

Avšak, aj samotné SUV modely môžu byť menšie, čo prináša ďalšie jazdné výhody. Napríklad nový inteligentný crossover Opel Crossland, ktorý vám navyše dokáže uľahčiť aj také veci, ako je rozpoznávanie rýchlostných dopravných značiek.