,

Reťaze alebo iné varianty?

Pripravte si do auta snehové reťaze 

Najmä v horských podmienkach vaše auto v zime ocenia snehové reťaze, tie by vám tak nemali cez zimu vo vozidle chýbať. V teréne pokrytom snehom a ľadom zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla, predovšetkým skracujú brzdnú dráhu. Na Slovensku ich použitie prikazuje značka v podobe modrého terča so symbolom kolesa s reťazami. Akonáhle sa podmienky na ceste zlepšia, mali by ste však reťaze hneď zložiť. Ich ďalšie používanie nie je pre pneumatiky vhodné, môže ich poškodiť. Rovnako trpí aj vozovka. V zahraničí môžu byť snehové reťaze dokonca v zimnom období povinnou výbavou. Pri jazde s nasadenými reťazami potom pamätajte na to, že nesmiete ísť rýchlejšie ako 50 km/h. Údržba je preventívne opatrenie, bez ktorého si nemôžete byť istí spoľahlivosťou a bezpečnosťou svojho auta. Aby bolo vozidlo v dobrom technickom stave a minimalizovala sa pravdepodobnosť opráv, je potrebné vykonávať bežnú údržbu, čo si samozrejme väčšina automobilových nadšencov uvedomuje. Či už vlastníte Opel Crossland, Opel Mokka alebo Opel Grandland, reťaze by ste vlastniť určite mali.

Pneumatiky s hrotmi

Pneumatiky s hrotmi sú povolené len od 1. novembra do 31. marca a to tiež na zasnežených cestách. Motoristom používajúcim pneumatiky s hrotmi pred alebo po tomto dátume môžu orgány činné v trestnom konaní uložiť pokutu. Ak sú na vašom vozidle potrebné reťaze, budete ich musieť namontovať aj na pneumatiky s hrotmi. Motoristom odporúčame navštíviť predajcu pneumatík, aby sa dozvedeli viac o zimných trakčných pneumatikách bez hrotov, ktoré sú legálne na celoročné používanie a nespôsobujú rovnaké poškodenie vozovky ako pneumatiky s hrotmi. Tieto pneumatiky sa líšia od „celosezónnych“ pneumatík a majú agresívnejší dezén.

Snehové protišmykové pásky

Protišmykové ochranné pásky sú vynikajúcim doplnkom do výbavy každého auta a pomôžu vám uľahčiť pohyb na zasneženej vozovke. Rýchlo a jednoducho nasadíte pásky na pneumatiky a vaše auto bude mať podstatne väčší záber. Inštaláciu bez problému zvládnu aj ženy. Protišmykové bezpečnostné pásky na kolesá áut uvítate na mraze, v snehu, ale aj v bahne. Snehové protišmykové pásky sú účinným riešením, ktoré zaistí vašu bezpečnosť na zimných komunikáciách.