Pripravte svoje auto na zimu

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zabezpečili bezpečné fungovanie vášho vozidla počas zimných mesiacov. Dôležité je, aby ste sa pripravili v dostatočnom časovom predstihu. Uistite sa, že lišty stieračov sú funkčné. Do ostrekovačov nalejte zimnú kvapalinu. Nezamŕza a pomáha uvoľniť ľad z čelného skla. Skontrolujte svetlomety a brzdové svetlá. V situáciách, keď vás zastihne hustá hmla, alebo sneh je nevyhnutné mať ich plne funkčné. Nechajte si otestovať batériu. Kapacita batérie sa v chladnom počasí výrazne znižuje, preto je dôležité aby ju mechanik preskúmal a ubezpečil sa, že je v maximálnom výkone.

Parkovanie automobilu v garáži mimo mrazu je ďalším spôsobom, ako chrániť vaše auto. Má to však aj iné výhody. Vyhnete sa tráveniu času oškrabávaním ľadu zo zamrznutých okien. Ak nemáte prístup na kryté parkovisko, môžete si zadovážiť ochrannú plachtu.

Ďalším krokom je skontrolovať tlak vzduchu v pneumatikách raz mesačne, najmä v zime, pretože tlak vzduchu v pneumatikách môže klesať, keď sa vzduch ochladí. Mať po ruke spojovacie káble je tiež dôležité, a to nielen v prípade poruchy vozidla, ale aj v prípade, že narazíte na iného motoristu, ktorý potrebuje pomoc pri štartovaní.

Voskovanie automobilu skôr ako príde sneh pomôže ochrániť vozidlo pred poškodením cestnou soľou a nečistotami na cestách. Všetky tieto úkony sú užitočné, aby ste udržali vaše vozidlo v dobrej kondícii, pretože najmä na cestách platí heslo bezpečnosť nadovšetko.

Rozmýšľate nad kúpou automobilu pre vás a vašu rodinu? Je tu pre vás široká ponuka vozidiel značky Opel. Jej vlajkovou loďou je Opel Astra. Nová Astra je priestrannejšia ako jej predchodkyňa a lepšie vybavená. Vďaka novému aerodynamickému dizajnu i úspornejšia. Ak hľadáte elegantný automobil, Opel Crossland prináša dizajn SUV s kompaktnými rozmermi, priestorom pre každého pasažiera a s prekvapivo nízkou spotrebou. Je menší ako štandardné SUV a je ideálnym autom do mesta.

Milujete prírodu a dobrodružstvá? Priestranný Opel Grandland vám ponúka pohodlné sedadlá stvorené na dlhšie cesty. Nemá problém so zložitým terénom, ale i v meste sa cíti ako doma. Je nabitý špičkovými technológiami ako systémom na upozornenie vodiča pri ospalosti alebo pred nebezpečnými situáciami na ceste. Zvoľte si ten správny automobil pre vás.