Najčastejšie príčiny dopravných nehôd

Zažiť autonehodu nie je nič príjemné. Môže viesť k niekoľkým nežiaducim a nepríjemným dôsledkom vrátane vážnych zranení, ochrnutia a v najhorších prípadoch až k smrti. Namiesto preceňovania svojich schopností je lepšie urobiť všetko pre to, aby ste sa nehode vyhli. Aby sme vám v tom pomohli, pripravili sme pre vás zoznam najčastejších príčin dopravných nehôd. Niektoré sa vám možno budú zdať ako samozrejmé, ale aj tak to nič nemení na fakte, že patria k najčastejším príčinám. Nech vás sprevádzajú počas nasledovných kilometrov.

Mať rozptýlenú pozornosť

Ľudská pozornosť je veľmi nestála. Hlavne v dnešnej dobe keď ju od vás všetci žiadajú v mailoch, rýchlych správach a v reklame. Udržať ju dlhší čas je pre ľudí náročnejšie aj z toho dôvodu, že chcú neustále sledovať všetko naokolo. To si môže vyžiadať svoju daň, keď sedia za volantom, pretože robiť viac vecí naraz nie je pri šoférovaní najmúdrejšia voľba. Dajte bokom telefón, nevolajte, neposielajte správy, neobdivujte prírodu naokolo a nenačahujte sa za pohyblivými objektmi, ktoré vám spadli a ťažko sa chytajú.

Prekročenie rýchlosti

Ľudia sa chcú ukázať aj tým, ako rýchlo dokážu riadiť auto. Lenže rýchlostné limity nie sú na cestách pre nič za nič. Čím rýchlejšie idete, tým menej pohotovo viete reagovať, a tým sa zvyšuje pravdepodobnosť nehody.

Počasie

Počasie okrem samotných vodičov dokáže takisto spôsobiť veľké problémy na cestách. Okrem snehu a ľadu je problematický aj dážď. Pri dlhých suchách dážď spôsobuje klzkú vozovku, čím sa ťažšie udrží auto pod kontrolou. Navyše pri silnom lejaku je zhoršená aj viditeľnosť vodiča. Aby ste mali auto čo najviac pod kontrolou, uistite sa, že máte hĺbku dezénu aspoň 3mm v lete a minimálne 4mm v zime.