,

Prejazd cez veľkú mláku. Radšej sa jej vyhnite

Aká veľká je príliš veľká, pokiaľ ide o kaluže?

Ak prechádzate oblasťou s hustým dažďom alebo záplavami, pravdepodobne sa čudujete, koľko vody vám prejde prejazdom. Všeobecným pravidlom je, že mnoho osobných áut môže stratiť kontrolu a/alebo sa zablokovať len v 15 cm vode. Takže, ak šoférujete a vidíte, čo môže byť na ceste takmer pol stopy vody, urobte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste sa cez to vyhli, aj keď to nateraz znamená zastaviť. SUV ako Opel GrandlandOpel Crossland s tým budú mať o niečo väčšiu voľnosť, ale vždy je najlepšie nepokúšať osud, pokiaľ nejazdíte na obojživelnom aute.

Zostaňte v bezpečí pri jazde cez vodu na ceste

Ak ste s istotou určili, že voda na ceste pred vami je menej ako šesť palcov hlboká, môžete cez ňu pokračovať, ale budete to chcieť urobiť s maximálnou bezpečnosťou. Keď prejdete cez väčšiu mláku, uistite sa, že cez ňu nezrýchľujete. Tiež nechcete brzdiť, keď ste v nej. Stručne povedané, preplávajte ňou. Ak riadite vozidlo s manuálnou prevodovkou, zaraďte v aute nízky prevodový stupeň, aby ste to dosiahli.

Keď prechádzate stojatou vodou, držte koleso stabilné a vyhýbajte sa akémukoľvek vybočeniu. Mali by ste sa pokúsiť prejsť stredom vody, pretože väčšina ciest je v strede o niečo vyvýšená, čo znamená, že voda bude najviac plytká smerom k stredu. Nakoniec otestujte svoje brzdy po opustení vody pri veľmi nízkej rýchlosti. Ak sa vyskytnú nejaké problémy, zastavte sa a zavolajte pomoc.

Slovo na záver

Vždy urobte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste sa vyhli jazde cez hlboko stojacu vodu. Ak máte typický typ osobného auta ako Opel Mokka, iba šesť palcov vody môže spôsobiť, že sa vaše auto zastaví. Ak ste zistili, že veľká kaluž je hlboká menej ako pol stopy a naozaj nemáte iné možnosti, môžete cez ňu opatrne prejsť. Môžete to dosiahnuť tak, že cez neho budete jazdiť bez zrýchľovania alebo brzdenia a budete udržiavať koleso stabilné ako vy. Nezabudnite otestovať brzdy ihneď po tom.