,

Podľa čoho vyberať auto pre seniorov?

opel crossland mah

Bez ohľadu na vek tu v MAH Opel veríme vo vlastníctvo auta, ktoré uľahčuje každodenný život, jazdí bezpečnejšie a zodpovedá vášmu rozpočtu. S pribúdajúcim vekom je vhodné nazerať aj nato aké auto by bolo pre vás vhodné.

Úvahy a funkcie pre starších vodičov

Pravdepodobne vám nemusíme hovoriť, na čo treba pamätať pri nákupe auta. Chceme vám však povedať o niekoľkých veciach, ktoré je potrebné zvážiť, funkciách, ktoré je potrebné brať na zreteľ, keď budete dôkladne zvažovať svoje rozhodnutie o kúpe auta. Cieľom nášho procesu je dostať vás do pohodlného a bezpečného prostredia, aby ste sa mohli sústrediť na to, čo je dôležité. Teda prostredie umožňujúce udržať pozornosť na ceste a okolitej premávke.

Keď sa teda pustíte do hľadania, môžete použiť informácie uvedené nižšie na vytvorenie kontrolného zoznamu, ktorý vám pomôže rozpísať funkcie, ktoré chcete v novom alebo ojazdenom aute. Len vedzte, že skórovať ich všetkých v jedinom vozidle je ťažký oriešok. Zaobstarajte si však väčšinu z nich a mali by ste byť s výberom viac než spokojní.

Prístupnosť – Opel Mokka

Bez ohľadu na to, na čom jazdíte, budete túžiť ľahko nastupovať a vystupovať z akéhokoľvek vozidla. To znamená široké otvory dverí a sedadlá tesne pod úrovňou bedier. Nakoniec vás omrzí padať do športového auta a vystupovať z neho. Ak máte viac ako 180 cm , pravdepodobne ste na to prišli už dávno. Vekom sa to len zhoršuje. Podobne, ak uvažujete o pickupe alebo velkom SUV, budete chcieť stupačky a madlá na A-stĺpikoch, za ktoré sa môžete zdvihnúť. Do Opel Mokka sa vám bude pohodlne nastupovať, má primeranú výšku a pohodlné sedadlá.

Viditeľnosť – Opel Crossland

V každom vozidle chcete vidieť a byť videný. Sme presvedčení, že vaša najlepšia stávka je vyšší posed s množstvom skla okolo vás. Náš zoznam sa výrazne opiera o crossovery, ktoré presne toto poskytujú. Vonkajšie osvetlenie LED v Opel Crossland, podobne ako svetlomety s automatickým zapínaním a vypínaním zadných svetiel a denných svetiel, poskytuje lepšie osvetlenie širšieho priestoru ako bežné svetlá. Tieto svetlá svietia jasnejšie a ostatní vodiči ich ľahko zbadajú.

Páči sa nám myšlienka stieračov s dažďovým senzorom, s ktorými sa nemusíme vrtieť, keď sa objem dažďa zvyšuje a znižuje. V Snowbelte budú veľkou pomocou odmrazovače stieračov a tiež ostrekovače svetlometov. Ak si kúpite crossover, stierač zadného okna a rozmrazovač patria medzi nevyhnutnú výbavu.

Pohodlie Opel Grandland

Doprajte si pauzu. Každého z nás môže šoférovanie vozidla unaviť bez ohľadu na náš vek. Čo teda môžete urobiť, je minimalizovať únavu. Odporúčame elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča, minimálne 6 smerové s možnosťou si elektricky nastaviť  bedrovú opierku. Pre náročnejších sú k dispozícii sedadlá s masážnou funkciou. Všetky tieto vymoženosti oceníte na každej dlhšej ceste a na konci nej vystúpite z vozidla omnoho čerstvejší. Všetky tieto vymožnosti sú k dispozícii ako doplnková výbava pre každý model Opel Grandland.

Nastaviteľný volant

Nevyhnutnosťou je volant s výškovým (sklopným) a teleskopickým nastavením. Medzi plne nastaviteľným sedadlom a nastaviteľným volantom by ste si mali nájsť tú najpohodlnejšiu polohu pri riadení. Ak riešite chladné zimy, vyhrievané sedadlá a vyhrievaný volant majú veľký zmysel. Ak bývate v slnečnom páse, to isté platí pre vetrané sedadlá, ktoré vás v horúcom počasí ochladia.

Pohodlné funkcie

Držte sa automatických prevodoviek. Pravdepodobne je to samozrejmé, ale aj tak to povieme: Automatická prevodovka je samozrejmosťou. Aj keď ste stále rozhodnutí radiť prevodové stupne sami, mnohé z dnešných automatických prevodoviek poskytujú režim manuálneho radenia. Mnohé majú dokonca radiace páky na volante.

Majte ovládacie prvky na dosah ruky. Mať ovládanie na dosah ruky v každom veku je kľúčové. Pre nič nemusíte siahať príliš ďaleko. Užívateľsky prívetivé systémy vám pomôžu získať to, čo potrebujete, bez veľkého úsilia. Nakoľko môže byť auto automatické, malo by byť. Napríklad môžete raz zapnúť dvojzónovú automatickú klimatizáciu, pretože ide o systém „nastav a zabudni“. Tiež vám a vášmu spolujazdcovi na prednom sedadle umožňuje prispôsobiť teplotu individuálnym preferenciám.

Hľadajte väčšie dotykové obrazovky. Veľký, ľahko použiteľný dotykový displej na ovládanie zvuku, telefónu a iných systémov je vhodnejší ako malý. Veríme, že u nás nájdete čo hľadáte a aspoň trochu sme vás nasmerovali tým správnym smerom pri kúpe vášho vozidla.