Opel Mokka príde ako elektromobil

Elektromobily sa stávajú čoraz väčšou súčasťou nášho vozového parku. Ani Vauxhall/Opel v tomto smere nezaostáva. Nový čisto elektrický model by mal byť odhalený v Ženeve 2020.

Nadchádzajúca čisto elektrická verzia modelu Opel Mokka sa stane pilierom zostavy modelov SUV, keďže britský výrobca chce zmeniť svoje zameranie z benzínu a nafty na elektromobil.

Potenciálni kupujúci nebudú musieť dlho čakať, pretože podľa všetkého by mal byť elektrický crossover prístupný hneď niekoľko mesiacov po príchode štandardného Mokka X SUV. Správy z dielne automobilky hovoria, že výzor nového elektromobilu by sa nemal príliš líšiť od štandardných verzií.

Nová Mokka bude založená na kompaktnej modulárnej platforme PSA, ktorá bude tiež podporovať budúcu generáciu Peugeotu 2008 a nadchádzajúcu Corsu supermini bez ohľadu na pohonnú sústavu. Napriek tomu sa spoločnosť Vauxhall bude snažiť nájsť svoj elektrický crossover nie ako vlajkovú loď, ale ako hlavnú oporu v rade, ktorá jej pomôže splniť čoraz prísnejšie emisné ciele.

Model Mokka X sa pravdepodobne v porovnaní s aktuálnym modelom nebude veľmi líšiť, ale Vauxhall sa ho bude snažiť odlíšiť od svojich SUV – Opel CrosslandOpel Grandland, ktoré sedia na staršej súprave podvozkov. Je pravdepodobné, že nová Mokka bude mať športovejší vzhľad, podobný tomu, aký má GT X. Pridanie šikmej strechy a kratšie predné a zadné presahy umožnia spoločnosti Vauxhall jasne oddeliť svoje dva SUV segmenty.

Je príliš skoro na to, aby sme potvrdili špecifikácie a ceny pre elektrický Vauxhall Mokka X, ale môžeme očakávať, že nový crossover príde ako prémiová verzia v porovnaní s benzínovými a dieselovými modelmi.

Avšak vzhľadom na to, ako úzko sú modely zosúladené a túžba spoločnosti zvýšiť predaj elektromobilov, skok v katalógovej cene bude pravdepodobne menší ako pri ekvivalentnom Hyundai Kona. Ceny nových elektromobilov by mali začať približne od 30 000€.

Opel takto dáva jasne najavo, že nechce prespať dobu a snaží sa zachytiť súčasné trendy a pokroky v technológiách. Až po predstavení nového elektromobilu naozaj zistíme, ako sa to tejto spoločnosti podarilo. Z minulosti však vieme, že Opel dokáže vyrábať spoľahlivé a hlavne bezpečné autá, takže aj keď je elektromobil trochu o inom, dá sa predpokladať, že nový elektrický Mokka X bude úspešným vstupom spoločnosti medzi výrobcov elektromobilov.