Opel Insignia a jeho bezpečnosť

Z nového auta sa často netešia len muži, ale aj ženy. Muži hladia pri jeho výbere asi na iné parametre ako ženy. Pri rozhodovaní zohľadňujú asi skôr značku, výkon, prípadne iné parametre s nimi súvisiace. Na druhej strane ženy sa pozerajú skôr po peknom a pohodlnom aute. Čo však zaujíma obe strany je rozhodne bezpečie auta a rôzne prvky, ktoré vás upozorniť a predísť tak nehode, prípadne v tých horších prípadoch, aj zachrániť vám život. Tento faktor by mal byť rozhodujúci hlavne pre rodiny s deťmi. V tomto prípade si priblížime jedno z veľmi bezpečných aut, konkrétne Opel Insignia.

Každoročne sa konajú rôzne crash testy a testy bezpečnosti. Tými sa zaoberá aj spoločnosť Euro NCAP.

Všetky nové Insignie od značky Vauxhall (Opel), v karosérii Grand Sport a Sports Tourer, získali maximálne päť hviezdičiek od Euro NCAP. Čo je najvyššie možné hodnotenie a čím sa stáva jedným z najbezpečnejších automobilov na trhu. Insignia dosiahla mimoriadne vysoké skóre pre ochranu ako dospelých cestujúcich, tak aj deti, ochranu chodcov a techniku ​​bezpečnosti. V prezentáciách spoločnosti Opel, má Insignia množstvo nových technológií aktívnej a pasívnej bezpečnosti, z ktorých dve získali špeciálnu zmienku a spoločnosť Euro NCAP ich ocenila.

Prvou je aktívna kapota, ktorá sa v prípade kolízie zdvihne v milisekundách, čo zvyšuje vzdialenosť od motora, aby sa zlepšila ochrana chodcov. Testovací technici poznamenali, že systém funguje pre rôzne druhy a typy postáv chodcov a zároveň aj pre širokú škálu rýchlosti. Tiež sa poznamenali, že systém automatického núdzového brzdenia, ktorý dokáže detekovať chodcov a iné vozidlá, fungoval výborne a preukázal dobrý výkon pri vyšších rýchlostiach, pri ktorých sa zabránilo nehode alebo sa zmiernili jej následky.

Model Insignia ponúka aj ďalšiu generáciu LED svetlometov, konkrétne IntelliLux s 32 LED diódami, ktoré sú integrované do nových štíhlejších svetlometov tohto modelu. Zvýšený počet prvkov LED umožňuje, aby sa rôzne svetelné vzory prispôsobili prevažujúcemu dopravnému stavu bezproblémovým prechodom medzi jednotlivými režimami, čo má za následok zlepšenie kvality, rozloženia a intenzity svetla. Nové funkcie, vrátane rôznych možností LED reflektorov, zlepšujú viditeľnosť na dlhú vzdialenosť, najmä pri jazde v noci. Všetky tieto technológie tak napomáhajú plynulej a bezpečnej jazde.

Okrem tohto kvalitného modelu má Opel na trhu aj Opel CrosslandOpel Grandland, ktoré sú tiež 5 hviezdičkovými modelmi a dosahujú veľmi dobré výsledky v teste bezpečnosti.