,

Opel Astra 2022 zaujímavý nielen svojím dizajnom

nový opel astra

Dizajn auta býva veľmi dôležitým faktorom pri jeho kúpe. Opel Astra však ponúka oveľa viac. Tešte sa na skvelú a bezpečnú jazdu.

Dizajn vozidla nový Opel Astra patrí medzi najlepšie hodnotené vôbec. Mnohí odborníci tvrdia, že si ho s iným autom určite nepomýlite, navyše sa vám v myšlienkach bude vracať v pozitívnom zmysle ešte poriadne dlho. Výrobcovia spolu s vývojármi dbali na každú krivku a líniu, ktoré by mali ukázať budúcnosť jazdy. Spojenie prvotriednych technológií spolu s odvážnym dizajnom dobíja automobilový trh mimoriadne úspešne. Ak teda nehľadáte väčšie modely ako Opel Crossland či Opel Grandland, ste na správnom mieste. 

opel astra 2022

V čom tkvie výnimočnosť dizajnu? Skvelou cestou sa ukazuje stávka na odvážnejšiu kontúru už dlhodobejšie charakteristickej masky Vizor®, ktorá dostatočne vyzdvihuje dominantnosť prednej masky. Ako výhodou sa zdá byť aj zvolenie nepnutých, rovných plôch, ktoré Astre dodávajú športový sebavedomý postoj. Tento vynovený model však nie je pastvou pre oči len pre ostatných. Množstvo dizajnových ale aj technologických inovácií vás čaká aj v interiéri. Spomenúť musíme v prvom rade digitálne minimalistický Pure Panel, ktorý navyše pre Astru vyrobila samotná automobilka Opel. Ten ponúka revolučné sprehľadnenie informácií pre vodiča bez zbytočného rušenia pri šoférovaní. Navyše vďaka ergonomicky aktívnych predných sedadiel s ich čalúnením luxusnou kožou Nappa či materiálom Alcantara zvládnete bez problémov aj niekoľko stokilometrové cesty. Bonusom sú funkcie masáže či odvetrávania. 

Mnoho šoférov dnes už kladie mimoriadnu pozornosť aj nad bezpečnosťou seba či celej posádky. Dôležitým posunom je využitie najnovších pixelových svetiel Intelli-Lux, ktoré prinášajú obrovský posun v technológií svetlometov. Zvýšil sa počuť samostatne ovládateľných LED prvkov na 168, čím sa zlepšila viditeľnosť. K dispozícii máte aj neoslňujúce diaľkové svetlá, za ktoré vám poďakujú aj ostatní účastníci cestnej premávky. Automaticky sa prispôsobujú tak, aby ste neoslepovali vodičov protiidúcich vozidiel.

astra intelli hub

K bezpečnosti prispieva aj projekčný displej Intelli-HUD disponujúci najnovšou generáciou technológií s vyšším rozlíšením a širšou oblasčou projekcie. Všetky informácie sa vám zobrazia do zorného poľa vodiča priamo na čelné sklo. Neporovnateľní kontrolu nad vozidlom a ovládanie počas jazdy prináša systém Intelli-Drive 1.0 spájajúci schopnosti troch najvyspelejších technológií tohto modelu. Zahŕňa asistenta zmeny jazdného pruhu upozorňujúceho na vozidlá v mŕtvom uhle či rýchlo sa približujúce. Kontrolu získate aj nad premávkou za vozidlom prípadne nad približujúcimi sa chodcami a cyklistami (od vzdialenosti 40 metrov). Stabilné udržanie vozidla medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu alebo jemné skorigovanie riadenia prináša asistent na reguláciu polohy v jazdnom pruhu (LPA). V neposlednom rade musíme upozorniť na Systém Intelli-Vision využívajúci štyri kamery umiestnené po obvode auta. Tie sa aktivujú na požiadanie alebo po zaradení spätného chodu. Sú považované za jednu z najlepších pomôcok pri kontrole okolo vozidla v tejto kategórií. 

Výrobcovia pre vás pripravili úplne novú platformu motorov, ktorá dbá na jazdné vlastnosti, komfort a obratnosť. Vylepšenou technológiou prešli aj preplňované pohonné sústavy, ktoré sa stali mimoriadne spoľahlivými a prinášajú hladký chod. V dnešnej dobe poteší aj nízka hladina emisií CO2 či konkurencieschopnú úroveň prevádzkových nákladov. Vybrať si môžete medzi mimoriadne úsporným 1,5 – litrovým vznetovým alebo citlivým 1,2 – litrovým zážihovým motorom, oba so systémom Stop/Štart a výkonom do 130 koní.