Nový Opel Mokka je už u nás. Naozaj sa oplatí vyskúšať na vlastnej koži.

opel mokka

Jazdite s ľahkosťou, parkujte bez problémov, spoľahnite sa na technológie

Predstavujeme vám nový crossover Opel Mokka s leštenou maskou Vizor a digitálnym kokpitom Pure Panel novej generácie. Objavil sa na trhu už začiatkom roka a výrobcovia ho charakterizujú ako hravý, hospodárny, plný skvelých inovácií. Na základe recenzií ho môžeme popísať tiež ako dravý, so slušným akustickým prejavom motora a úžasným podvozkom.

Pre tých, ktorí poznajú flexibilný a praktický Opel Crossland s prvotriednymi technológiami, či dobrodružné SUV-čko Opel Grandland s off-road vzhľadom, je načase rozšíriť si svoje obzory o tento nový model. 

Menší, ľahší, pevnejší, obratnejší

Toto autíčko je vhodné pre všetkých tých, ktorí chcú módne SUV s kompaktnými rozmermi. Oproti svojmu predchodcovi sa zmenšil len o 125 mm, čo sa týka celkovej dĺžky. Kufor má len o 6 litrov menší objem. Tieto zmenené rozmery s kratšími prevismi a širším postojom pridávajú vozidlu pridávajú na športovom vzhľade a takisto sa s ním aj dobre parkuje 🙂

Najväčšou výhodou je však skutočnosť, že pri porovnateľnom vybavení je tento automobil odľahčený o 120 kg. Taktiež sa nová Mokka môže pochváliť vyššou tuhosťou  karosérie.

A jazdiť s ňou je naozaj radosť – v zákrutách sa nakláňa iba minimálne, kolesá držia stopu aj v tých naozaj ostrých, s veľkým prehľadom zvláda priečne nerovnosti vozovky a pružnosť motora je pôsobivá.

Športový model

Výbava GS Line ladí Opel Mokka do športového šatu. Pozostáva z leštenej masky Vizor, čiernych exteriérových ozdobných prvkov (namiesto chrómovaných), exkluzívneho čalúnenia, zliatinových diskov kolies s čiernym lakovaním či dvojfarebného lakovania strechy.

Špičkové technológie

Do bohatej výbavy nového Opel Mokka patrí napríklad:

  • adaptívny tempomat (ACC) alebo systém aktívneho udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (ALP),
  • adaptívne maticové svetlomety IntelliLux LED® so 14 svetelnými prvkami,
  • elektrická parkovacia brzda,
  • systém rozpoznávania dopravných značiek,
  • systém varovania pred čelnou zrážkou s automatickým brzdením a rozpoznávaním chodcov,
  • zadná parkovacia kamera s uhlom záberu 180 stupňov.

Opel Mokka testovacia jazda

Digitálny kokpit

Nový digitálny kokpit Pure Panel má veľkosť až 12 palcov a integruje dva širokouhlé displeje, ktoré zobrazujú všetky dôležité informácie. Na stredovej konzole, v závislosti od výbavy, môže byť umiestnený 7“ alebo 10“ dotykový displej. Okrem toho sú k dispozícii aj manuálne ovládače, napríklad pre klimatizáciu alebo bezdrôtová nabíjacia polička pre smartfóny.

opel mokka interier

Benzín, Diesel alebo elektro?

Na výber sú 4 motory a 5 stupňov výbavy. Počet verzii je od začiatku pestrý, crossover s pohonom výhradne predných kolies môže mať dva trojvalcové benzínové motory, naftový štvorvalec a najvýkonnejšiu verziu zabezpečuje elektrická Mokka-e. Elektrická Mokka-e, kombinuje elektrický motor s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm. S batériou 50 kWh dokáže zvládnuť na jedno nabitie až 322 km ( podľa WLTP).

Presvedčite sa sami o tom, že nová Mokka prepisuje pravidlá a posúva šoférovanie na novú úroveň. Objednajte si zdarma testovaciu jazdu cez formulár alebo telefonicky a zistite, aké by bolo vlastniť tento špičkový moderný automobil.

Opel Mokka testovacia jazda