Zlozvyky, ktorými si nechcene ničíte auto

Zlozvyky, ktorými si nechcene ničíte auto

Každý z nás má určité zvyky, ktorými si nevedomky môžeme pomaly zničiť svoje auto aj pri bežnom používaní. My vám niekoľko tých najčastejších zvykov vymenujeme.

Asi najbežnejším zlozvykom je jazdenie brzda – plyn. Dochádza k nej zväčša v kolónach a na križovatkách, kedy sa vodič vyrúti od jedného semaforu po ďalší, potom prudko zabrzdí a znova sa rozbehne k ďalšiemu semaforu. Správna a šetrná jazda je taká, kedy šofér automobilu ide pomaly a plynule po ceste bez zbytočného rozbiehania a spomaľovania, čím šetrí motor, brzdy, pneumatiky a benzín. Takúto jazdu môžete postrehnúť u skúsenejších vodičov. V meste viac ako inde sa vyskytujú situácie, kedy často stojíme na prechodoch, semaforoch či v zápche. Snažte sa praktizovať plynulý spôsob jazdy vždy, pokiaľ máte tú možnosť. 

Státie na spojke je ďalším zlozvykom s ktorým sa na cestách stretávame. Na križovatkách a prechodoch, namiesto preradenia do neutrálu stláčame spojku. Ak to robíme pravidelne, ničíme si celý spojkový systém, ktorého výmena nie je lacná. Brzdenie motorom nie je taktiež veľmi dobrým spôsobom ako šetriť vaše auto a hlavne je to nebezpečný spôsob jazdy, pretože auto sa pri neutrále môže stať neovládateľné. 

Technika brzdenia je taktiež dôležitá. Krátke a intenzívne brzdenie je omnoho účinnejšie ako dlhé stláčanie brzdového pedálu, čím sa derú brzdy. Vašemu vozidlu škodíte ak stojíte na parkovisku so zaradenou rýchlosťou, Namiesto rýchlosti použite ručnú brzdu, ktorá bola pre tento účel vyrobená. Ak automobil dlho stojí, v palivovej nádrži vznikajú usadeniny, ktoré môžu zaniesť palivový filter, preto doplňte palivo ešte pred tým ako je nádrž úplne prázdna. Ak nechávate doplnenie na poslednú chvíľu, môžete poškodiť motor.

 Ak uvažujete nad kúpou automobilu, značka Opel vám ponúka širokú škálu vozidiel, Jedným z nich je Opel Crossland. Ide o elegantný automobil, ktorý je ako stvorený do mesta. Ponúka dizajn SUV s kompaktnými rozmermi a priestorom pre každého pasažiera. Radi navštevujete prírodu? Priestranný Opel Grandland je ako stvorený pre vás vďaka pohodlným sedením prispôsobeným na dlhé cesty. Je vhodný rovnako do mesta ako na zložitý terén a je najnovších technológii. Vlajkovou loďou tejto značky je Opel Astra, ktorá je lepšie vybavená, priestrannejšia a dokonca úspornejšia ako jej staršia verzia ale nemôžeme zabúdať ani na Opel Corsa.