Nový Opel Zafira Life

Predstavujeme novú Zafiru Life. Bezpečne odveziete až 9 ľudí v maximálnom pohodlí s inteligentnými technológiami na dosah ruky.
Zafira Life poľahky splní každú úlohu a vyhovie každému aspektu vášho dobrodružného životného štýlu. Zároveň ponúka vysokú úroveň flexibility, vďaka čomu vždy všetko zvládne. Ideálne riešenie pre ľudí s nárokmi.

Opel Zafira je vytvorená tak, aby ste si užili celý deň naplno

V tomto segmente trhu je veľký dopyt po bohato vybavených minibusoch. Preto Opel ponúka vo všetkých verziách modelu Zafira Life kožené sedadlá na hliníkových koľajničkách, ktoré sa dajú ľahko nastavovať. K dispozícii je konfigurácia s 5, 6, 7 alebo 9 sedadlami. Sklopné operadlo sedadla spolujazdca vpredu umožňuje v kabíne prepravovať predmety do dĺžky 3,50 m. Sklopením sedadiel v treťom rade sa objem batožinového priestoru základnej verzie Zafira Life “S” zväčší na 1500 litrov (po strop). Demontážou zadných sedadiel (ktoré sa dajú rovnako jednoducho nainštalovať späť) sa maximálny objem batožinového priestoru zväčší až na 3397 litrov.

Šoférovanie nikdy nebolo tak pohodlné

Nové MPV Opel je vybavené mnohými asistenčnými systémami. Kamera a radar monitorujú oblasť pred vozidlom. Systém rozoznáva aj chodcov prechádzajúcich cez cestu a pri rýchlosti do 30 km/h môže iniciovať núdzový brzdný manéver. Inteligentný adaptívny tempomat prispôsobuje rýchlosť podľa vozidla idúceho vpredu pri zachovaní nastaveného odstupu a v prípade potreby dokáže spomaliť na rýchlosť 20 km/h. Asistenčný systém pre udržiavanie jazdného pruhu a systém na monitorovanie únavy vodiča pomáhajú vodičom, ktorí trávia veľa času za volantom. Asistent diaľkových svetiel, ktorý automaticky prepína z diaľkových na tlmené svetlá, je aktívny pri rýchlosti nad 25 km/h. Unikátnym prvkom v tomto segmente je farebný head-up display, ktorý premieta údaj o rýchlosti jazdy, vzdialenosti od vozidla idúceho vpredu a grafické symboly pre navigáciu na predné okno v bezprostrednom zornom poli vodiča.