Leto je časom výletov: kde prevetrať svoj nový Opel?

Leto sa už naplno rozbehlo a chladné dni vystriedali až tropické horúčavy. Väčšina ľudí sa chladí pri bazénoch a jazerách. Iní sa snažia skryť pred slnkom v tieni lesov. 

Okrem vyšších teplôt však príchod leta znamená aj niečo iné. Letné dni sú oveľa dlhšie a tak nič nebráni aj dlhším výletom. Deti nemusia ráno vstávať do školy a písať domáce úlohy. Takže aj rodičia majú viac voľného času. 

To je skvelá príležitosť na nezabudnuteľné prázdninové výlety. Odneste si z tohto leta nové zážitky a vyvetrajte svoj nový Opel Astra aj seba. 

Ponúkame vám naše tipy na letné výlety autom pre dvojice aj rodiny s deťmi. Odporúčame natankovať plnú nádrž a vyraziť už tento víkend. Určite nebudete ľutovať. 

Spišský hrad

Cesta okolo Spišské hradu dostane všetkých vodičov. Jeden z najväčších hradných komplexov v Európe na pozadí malebnej krajiny vás donúti spomaliť a užiť si výhľady ešte o niečo dlhšie. 

Či už budete prichádzať z Popradu alebo z tunela Branisko. Cesta okolo Spišského hradu má nezameniteľné čaro z oboch smerov. 

Krásne výhľady sú však aj z opačnej strany, priamo z hradieb Spišského hradu. Auto môžete zaparkovať priamo pod hradom. Hrad je dosť rozľahlý a dá sa na ňom stráviť aj polovica dňa.

Oravský zámok 

Ak ste ešte nestihli navštíviť Oravský zámok, určite to napravte toto leto. Zámok patrí k najkrajším na Slovensku a váš zážitok sa začne už pri príchode na miesto. 

Cestna do Oravského Podzámku vedie cez deväť mostov a ponúka nádherné výhľady na hrad týčiaci sa na vysokom brale. 

Máte nový Opel Crossland s panoramatickým strešným oknom? Posádka na zadných sedadlách bude mať hrad ako na dlani. 

Zuberec

Oravská obec Zuberec je obľúbených východzím bodom pre turistiku v Západných Tatrách. Medzi obľúbené turistické ciele patrí napríklad vrch Baníkov alebo Roháčske plesá. 

Pre menej turisticky zdatných výletníkov je tu možnosť navštíviť múzeum Oravskej dediny. Skanzen dokumentujúci život ľudí na oravských dedinách. 

Do Zuberca sa dostanete od Liptovskej Mary cez horský priechod Huty. Po ceste vystúpate až do výšky 1 100 m. n. m. a v Hutách sa vám otvorí nádherný výhľad na Liptovskú kotlinu. Cesta nie je veľmi frekventovaná a je ideálna na letné prevetranie hociktorého modelu Opel.

Banská Štiavnica 

Mesto Banská Štiavnica a jeho okolie je ako stvorené na romantický výlet vo dvojici. Historické banícke mesto má čarovnú atmosféru. Pozrieť si môžete Starý a Nový zámok, gotický kostol sv. Kataríny, budovu radnice na Radničnom námestí so štíhlou hodinovou vežou a Trojičné námestie s Trojičným stĺpom. 

Medzi významné banské pamiatky patrí budova Klopačky, ktorá v minulosti zvolávala baníkov do práce. Turisticky sprístupnené sú aj štôlňa Bartolomej a šachta Ondrej. 

V okolí Banskej Štiavnice sa nachádza množstvo tajchov. Tajchy sú umelo vytvorené vodné nádrže, ktoré sa v súčasnosti využívajú na rybolov a letné kúpanie. 

Ak chcete preskúmať všetky zaujímavosti Banskej Štiavnice a okolia, jeden deň vám bude určite málo. Na tento výlet si radšej rezervujte celý víkend. 

Šoférsky zaujímavá bude hlavne cesta medzi Žarnovicou a Banskou Štiavnicou. Cesta sa vinie okolitou prírodou, na ktorú berie ohľad aj nové elektrické SUV Opel Mokka. Takmer na každom kilometri natrafíte na nejaký tajch alebo starú štôlňu. Určite si spravte prestávku pri Hodrušských jazerách, ktoré budú v lete príjemným osviežením počas cesty. 

Manínska tiesňava

Ak odbočíte kúsok za Považskou Bystricou smerom na Záskalie, dostanete sa do najužšej slovenskej tiesňavy, cez ktorú bola vybudovaná cesta. Vo svojom najužšom bode má len 3,7 metra. 

Manínska tiesňava sa preslávila najmä vďaka filmom Pacho hybský zbojník a Jánošík. V obci za tiesňavou, Kostole, sa nachádza bývalá škola, v ktorej pôsobil spisovateľ Peter Jilemnický. Na jeho počesť turisti z Považskej Teplej každú jar usporadúvajú turistický pochod “Jilemnického jarné 25 – ka.