,

Čím by malo disponovať ideálne rodinné auto?

opel grandland

Už ste si založili rodinu a potrebujete tomu prispôsobiť vaše rodinné auto? Na tom nie je nič zlé, potreby a nároky na auto máme všetci v priebehu života rozličné a preto tiež vystriedame za život viacero áut. Ideálne rodinné auto vyberajte podľa veľkosti vašej rodiny, no majte na pamäti aj tieto tri tipy.

Priestor, priestor a priestor

Hlavne objemnosť auta oceníte, keď beriete celú rodinu na dlhší výlet. Priestranný interiér nájdete ponúka aj nový Opel Astra, ktorý má okrem klasickej verzie hatchback aj kombi verziu Sports Tourer. Priestrannosť oceníte pri nakladaní objemnej batožiny, celej rodiny na sedačky a keď by sa k tomuto pridalo ešte domáce zvieratko či väčší nákup, razom zaplníte celé auto. 

Informačno-zábavné systémy

Vďaka nim môžete zabaviť deti počúvaním pesničiek či rozprávok a vy sa budete môcť nerušene venovať jazde. Stačí pripojiť váš mobil či tablet cez Bluetooth, alebo Apple CarPlayči Android Auto. Všetky tieto systémy ponúka nový Opel Crossland a vďaka jeho konštrukcii ponúkne skutočne štedrý priestor pre celú vašu rodinu. 

Jazdíte obaja rodičia? Myslite na lepšiu viditeľnosť na cestu

Ak jazdíte obaja rodičia, je dôležité myslieť na to, aby ste sa v pozícii šoféra cítili bezpečne obaja a vaše nové rodinné auto vyberať spoločne. Vozidlá konštruované ako SUV, medzi ktoré sa radí aj nový Opel Grandland, sú vyššie ako hatchbacky či kombíky, takže z nich lepšie vidíte na premávku pred sebou. Vyššia výška sa vám ukáže aj vo veľkorysejšom priestore v celej kabíne a v batožinovom priestore, preto ak máte viacej detí a netúžite po sedemmiestnom aute, je SUV či MPV pre vás ideálnou voľbou.

Keďže máme každý iné požiadavky, neexistuje ideálne rodinné auto. Musíte si preto zvážiť vašu situáciu, vaše potreby a podľa toho si vybrať adekvátne vozidlo. Pomôcť vám pri výbere môže návšteva autorizovaného predajcu. V predajni uvidíte nové autá na vlastné oči a môžete si nový model otestovať aj v teréne.