,

Aké Crossovery ponúka na výber automobilka Opel

opel crossland

Crossover je typ automobilu, ktorý disponuje viacerými druhmi karosérií. Ide o kombináciu prvkov MVP a jazdných prvkov či karosérií SUV. Veľmi dobrým príkladom je Opel Crossland.

Na prvý pohľad sa pri crossoveroch môžete myslieť, že pozeráte na SUV. Sú si veľmi podobné, hlavne čo sa týka terénneho vzhľadu, vysokého podvozku či mohutných kolies. Šoféri sa môžu tešiť na dravý motor, približne rovnakú spotrebu a možnosť jazdy aj mimo klasických mestských komunikácií. Bez nejakých väčších problémov sa povozíte aj po lesných či horských cestách. Medzi základné charakteristiky crossoverov patrí napríklad diferenciál, ktorý delí pomer otáčok na výstupných hriadeľoch. Pri jeho absencii môže dôjsť k porušeniu pohonu a nápravy. Tieto autá sú často vybavené terénnym reduktorom, naopak absentuje priečny motor (bez neho nie je možné inštalovať reduktor). Niektoré majú aj náhon na všetky štyri kolesá. Motory sú chránené pred vniknutím prachu či vody, na chladenie sa vyžaduje vyšší výdaj, ktorý tak umožní udržať motor pri veľkej záťaži aj na dlhší čas.

Opel Crossland

Vlajkovou loďou medzi crossovermi nemeckej automobilky je Opel Crossland. Za jeho volantom zvládnete jazdu v každodenných rušných mestských uliciach ale aj za dobrodružstvom. Interiér je vhodne priestranný a kabína veľmi praktická. opel crosslandSedadlá s čalúneným materiálom Alcantara, zvýšená poloha sedadiel či intuitívne ovládanie vám prichystajú špičkové pohodlie na ceste do práce prípravne aj na terénnych cestách v širokej prírode. Crossland sa ľahko ovláda aj v zákrutách, uhladený štýl sa skvelo skĺbi s hladným riadením aj pri dynamickejších manévroch.

Na výber máte 6-stupňovú automatickú prevodovku Quickshift alebo 5-/6-stupňovú manuálnu prevodovku. Tento crossover neponúka len trendový štýl SUV. Využite aj služby inovatívnych asistenčných systémov vodiča. Spomeňme napríklad systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu, systém riadenia trakcie IntellGrip alebo projekčný displej. Aj napriek robustnejšej karosérii bude parkovanie hračkou vďaka 180-stupňovej panoramatickej zadnej kamere. 

Opel Mokka

Opel Mokka

Novinkou medzi crossovermi je Opel Mokka, ktorá je k dispozícii aj v elektrickom prevedení. Fanúšikov si našla aj vďaka dynamickému a atletickému dizajnu, na ktorom vynikajú zaujímavé línie karosérie. Skvelú jazdu dopĺňa harmónia svetla, priestoru, proporcií a technológií. Zaujímavým detailom sú ultratenké koncové svetlá LED so svojimi revolučnými funkciami. Pri diskoch máte možnosť voľby medzi rozmermi 16“, 17“ alebo 17“. Všetky z ľahkých zliatin a širokej ponuky výrazných farieb. 

Pod kapotou vás čaká spoľahlivý motor s vysokovýkonnými pohonnými sústavami a výnimočným ovládaním. V ponuke máte špičkovú osemstupňovú automatickú prevodovku alebo jej šesťstupňové prevedenie. Jazda je plynulá a ničím nerušená s pomocou dômyselného panela Opel Pure Panel s uhlopriečkou „12. Takto sa vám dostanú všetky potrebné informácie bez odstránených rozptyľujúcich prvkov, zostalo len integrované digitálne ovládanie. Rozšírený výhľad dozadu v uhle 180 stupňov zaručuje panoramatická kamera. Tá sníma premávku prichádzajúcu zo strán, zvýrazní a upozorní na neďaleké objekty, čo oceníte nie len pri cúvaní do premávky ale aj pri bežnej jazde hlavne v horších podmienkach.

Bezpečnosť jazdy zvyšuje systém automatického núdzového brzdenia, ktorý je súčasťou komplexnej súpravy asistenčných služieb. Už spomenuté svetlomety IntelliLux LED (podobne ako pri Opel Astra) prináša vynikajúcu viditeľnosť s výkonnými diaľkovými svetlami aj bez oslňovania iných členov cestnej premávky, Pre vodičov s kladným vzťahom k životnému prostrediu je pripravený aj elektrický Opel Mokka E, s ktorým navyše ušetríte nemalé finančné prostriedky.